Elektronik Nargile Ürün Görseli

Nargile Kültürü

Ego Ce4 Clear Atomizer Elektronik Sigara (2)Eskilerden gelen Nargile Kültürü günümüz de hala devam etmektedir. Nargile içmek , nargilenin dumanını içine çekmek  başka bir tat ….  İçen anlar bu duyguyu.

Nargile kültürü çok eskilerden  ağalar yada çok zengin insanlar kahvehanelerde içermiş.  Eskiden içilen nargile tütünleri günümüzde ki tütünlere göre  çok çok ağır.  Herkesin içemezmiş o  zamanlar öksürük  baş dönmesi  yaparmış.

Nargile denildiği zaman  akıllara ilk gelen tömbeki  gelir.  Nargile içiyorum diyen bir kişi  tömbeki içemez çok ağır tadı vardı.

Şimdi günümüzde örnekler verelim.  Nargile çeşit olarak oldukça  fazla sayıda yer alıyor.  Bunlar elma, nane, üzüm , portakal , kayısı, vişne , muz vb şekilde gidiyor.  Günümüzde ki tütünler  fazla  ağır değildir.  Bu yüzden herkes  haftada bir nargile içiyordur.

Nargile  nasıl içilir  sırları nelerdir?

Nargile  içmek isterseniz tütün seçimini  nargileci ustasına bırakın  o size  göre bir nargile ayarlar.  Ustanın da bilmesi gerekenler vardır. Her nargile yaparken az nane koyması gerekir.  Bunu şöyle anlatalım daha fazla  akılda kalıcı olur.  Yemek yaparken  azıcık tuz atmak gibi düşünün.

Nargile  içerken közler ile sürekli oynayın  yanmasını önleyin.  Günümüzde şimdi  Elektronik nargileler  çıkmış  teknolojinin hızla ilerlemesiyle beraber yenilikler artmaya devam ediyor.  İlerleyen yazılarımızda elektronik nargile daha fazla yer vereceğiz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (2 )

  • SÜLEYMAN KAMBUK
  • peki bu nargileyi içmeyi bilmeyen ancak aşırı nargile içen birisi için uygunmudur bir arkadaşıma almayı düşünüyorum da
    • admin
    • Merhabalar Aşırı nargile içen daha güzel aslında sürekli elinin altında oluyor. Bunun yanında Elektronik nargilenin normal nargile kadar duman çıkarması da ayrı bir güzel. İçerisine istediğiniz şekilde aroma koyabiliyorsunuz. Yada karışımda yapabiliyorsunuz.