Elektronik Nargile Ürün Görseli

Nargilenin zararları !

Nargilenin zararları !Nargilenin zararları !

Özellikle genç olan yaş kesimin de son zamanlar da çok trend olan nargilenin zararları saymakla bitmiyor. İçeriğin de yer alan ağır metaller nedeni ile 1 nargilenin ortalama olarak 4-5 paket sigaranın verdiği zararı sizlere vermektedir. Nargile içenler hakkın da yapılan istatistiklere baktığımız da nargile içerek zararlarına maruz kalan gençlerin zararlarını bildikleri hal de uzak kalmadıkları ve meyveli nargile içtikleri görülmektedir. Ancak gençler bir türlü nargileden vazgeçememektedir.

Nargilenin bu kadar zararlı olmasının nedeni içeriğin de bulunan nikel, kobalt ve kurşun miktarının çok fazla olmasıdır. Sigara içeriğin de bulunan kurşun miktarı 30-80 ng iken nargilede bu oran 6870 ng olarak görülmektedir. Başka bir örnek daha vermek gerekir ise sigara dumanın da 45-125 ng arsenik bulunurken nargilede 165 ng olarak yer almaktadır. Nargilenin içeriğin de bulunan ağır gazlar sağlığınızı çok büyük tehlikeye atmaktadır.

Bu maddelerin bir çoğu toprak dan tütüne geçerek gençlerimize ciddi anlam da zarar vermektedirler. Sizler de sigaranın ya da nargilenin verdiği bu zararlardan kurtulmak için mutlaka destek alınız…

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • İSMAİL
  • 1 adet 89, iki adet 189 ????????????????