Elektronik Nargile Ürün Görseli

Sigara Bırakma Hattı

Sigara bırakmak herkesin bildiği gibi aslında kolay başarılamayan bir sorundur.  Sigara tüketimini kredi kartı tüketimine göre düşünelim. Kredi kartını kullanması keyiflidir ve keyifli olduğu içinde ne kadar harcandığının ve ne zaman kadar harcandığının farkına varmanız da zaman almaktadır. Kredi kartınızın ödeme zamanı geldiği zaman da da ne kadar harcama yaptığınızı görür ve genelde hemen hemen herkes ödeme günü geldiğinde kredi kartının zararlarını görmüşlerdir. Sigara kullanmakta tıpkı böyledir. Sizi aylar yıllar erteler sigara tüketmenizi engellemez . İçtikçe içesiniz gelir daha sık içmeye başlarsınız sonrasında ise aradan yıllar geçer ve akciğerde kitle ile karşılaştığınızda bu sorunu ertelemeseydik keşke diye kendinize söyleneceksiniz.

Sigarayı bırakmadan önce muhakkak Göğüs hastalıkları yada göğüs cerrahi polikliniğinden bir randevu alıp daha sonrasında bu Merkeze gittiğinizde doktorunuza sigarayı bırakmak istediğinizi belirtiniz. Sağlık bakanlığı sigara tüketimini azaltmak için pfizer firmasının ürettiği champix adlı ürünü bedeli (382 TL olan bir ürün) sizi bir kaç teste soktuktan sonra bedelsiz olarak yani bedava vermektedir.  Düzenli olarak kullanıldığında ise bu ürün sigarayı bırakmanıza yardımcı olmaktadır. Fakat ürünü kullanmadan önce ürünün yan etkilerini biraz araştırmanızı tavsiye ederiz.

Sigara Bırakma Hattını arayarak da sigara bıraktırma hattı personellerine sigara bıraktırma istediğinizi belirttiğinizde size yardımcı olacak ve sigara bırakmak için size yapmanız gerekenleri söyleyecektir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )