Elektronik Nargile Ürün Görseli

Sigara hakkın da bilinmeyenler

Sigara hakkın da bilinmeyenler Sigara hakkın da bilinmeyenler

Yapılan araştırma ve analizlerin sonuçlarına baktığımız da ülkemiz genelinin %43,4 kadar büyük bir kısımı sigara kullanmaktadır. Bu orana baktığımız da ülkemiz de her iki kişiden bir tanesi sigara içmektedir. İnsanlar genel de sigara içmeye 15 yaşında ve sonrasın da başlamaktadır. Türkiye de sadece 16 yaş ve üzeri 16 milyon insan sigara kullanmaktadır. Ergenlik dönemi olarak nitelendirilen bu yaşlar da arkadaşlara özenme, bağımlılık arayışından, kimlik karmaşası gibi nedenlerden başlanmaktadır. Ayrıca sigara hakkın da bilmeyen ve başlayan gençlerin bir bölümü yaşadıkları stresten dolayı sigaraya yönelmektedir.

Türkiye’de sigara içenlerin sayısı yukarı da belirtilen kadar yüksek seviyededir. Ülkemiz de sigarayı daha çok erkekler kullanmaktadır. Türkiye’de sigara içen erkeklerin sayısı %62,8 iken kadınlar da bu oran %24,3 tür. Ülkemiz de meydana gelen ölümlerin %10,6 sı sigara ile ilgili olan nedenlerden meydana gelmektedir.

Ülkemiz de trafik kazalarından dolayı yılda 5-7 bin kadarken sigara içme ile ilgili problemlerden dolayı ölümler yaşanma nedeni 30-35 bin civarındadır. Sigara kullanımı ülkemiz de çok büyük sorunlara yol açmaktadır…

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )