Elektronik Nargile Ürün Görseli

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Sigara kullanımı genel olarak ergenlik döneminden önce başlamaktadır. Türkiye’de 15 yaş altı sigara kullanan tam 16 milyon genç bulunmaktadır. Ergenlikte genellikle özenti ile başlayan bu durum yaş ilerledikçe sabah kahvaltı yapmadan sigara içme ve sigarasız kalınca kişilik değişmesi ile devam eden bir sorundur.

Depresyon yaşayan kişilerin de sigaraya daha fazla yöneldiklerini görmek mümkündür. Araştırmalar sigara içen kişilerin %90’lık bir bölümünün sigarayı bırakmak isteyip bırakamadığını göstermektedir. Sabah aç karnına sigara içenler, hastayken sigara içenlerin bağımlılık derecesi çok fazladır.Sigarayı bırakmayı deneyip ilk haftadan sonra tekrar başlayan çok fazla insan bulunmaktadır. Bu herşeyin bittiği anlamına gelmez sigarayı bırakmak gerçekten zor bir durum olsa da bırakmak oldukça mümkündür. Kendinizi bu duruma hazırlamak en başta beyin de başlamaktadır.

Sigarayı bırakma kararı aldıktan sonra belli bir dönem kilo alabilirsiniz ama bu kilolar zamanla gidecek ve nefes aldığınızı anladıktan sonra çok daha mutlu olacaksınız…

elektronik nargile

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )