Elektronik Nargile Ürün Görseli

Sigarayı bırakmanın 5 yolu !

sigaraSigarayı bırakmanın 5 yolu !

Sigara zararları saymak ile bitmeyecek kadar çok fazla olan bir illettir. Bu makalemiz de sigarayı bırakabilmeniz için uzmanlar tarafından önerilen bazı bilgileri sizler ile paylaşacağız.

  1. Sigarayı bırakmak pek çok sebepten dolayı zor gelebilir. Kimi zaman sadece sigarayı bıraktım demek yetmez başka nedenler de sigarayı bırakmanıza engel olabilir. Bu konu da ilgili birisinden destek almanız ya da NRT adı verilen Nikotin Replasman Terapisi ile sigarayı bırakma olasılığınız dört kat artmaktadır.
  2. Yaşınızın ya da ne kadar süredir sigara içtiğinizin hiç bir önemi yok sigarayı bıraktığınız da çok daha mutlu bir insan olacak ve kalbinize daha çok kan pompalandığını hissedeceksiniz.
  3. Sigara içmediğiniz zamanları hatırlayınız ve sigara konusun da kendi deneyimlerinizden faydalanmaya çalışınız.
  4. Sigaraya harcadığınız para ile kendinize daha farklı bir şeyler almaya başlayın ortalama olarak en ucuz sigarayı bile alsanız yıl da sigaraya 2500 lira kadar büyük bir para harcamış olmaktasınız.
  5. Sigara içme eylemi aklınıza geldiği zaman bol bol su için kendinizi oyalayın ve kesinlikle içmeyin bu mücadeleyi siz kazanın….

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )